iPhone Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone kronikleşen sorunların başında gelenlerin bir diğeride dokunmatik sorunudur. iPhone telefonunuzun dokunmatiği kendi kendine karışıyor ekranın üst tarafında kutucuklar veya çizgiler çıkıp geri gidiyor yada telefonunuz her hangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatik işlemiyorsa kronikleşen iphone dokunmatik sorunu sizinde başınıza gelmiş demektir.

Pek çok teknik servis bu konularda hemen ekran değişimi yapmaktadır ama sorun çözülmediği bi kaç saat içinde belli olur. iPhone ekranı orijinal ve telefonunuz da darbeye maruz kalmamışsa bu sorun kesinlikle ekrandan değildir. Anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin arızaya geçmesinden dolayı dokunmatik basmama veya dokunmatik karışma sorunları vermektedir. Bunun da tek çözümü anakart üzerindeki entegrelerin profesyonel kişiler tarafından değiştirilerek sorun çözüme ulaşılabilmektedir.

Bu entegre değişimi çok risklidir 450 derece sıcak hava ile sökülüp ve entegrenin altındaki bacaklar mikroskop altında çok iyi lehimleri temizlenlenmeden takılmaması gerekir aksi takdirde cihaz tamamen hiç çalışmama veya entegrenin altında bacak kopmaları meydana gelmektedir uzman olmayan kişilerin yapması neticesinde de tamiri mümkün olmayan ciddi arızalara neden olabilirler. Servisimiz bu konuda kendini pek çok kez ispatlamış kaliteli uzman hizmetler sunmuştur yaptığımız dokunmatik sorunlarına 6 ay garanti veriyoruz.