iPhone Şarj Sorunu Çözümü

iPhone telefonlarda en önemli sorunlardan birisidir yan sanayi şarj kullanmaktan veya yan sanayi araç şarjı kullananların telefonunda belirli bir zamandan sonra şarjlarının eskisi gibi gitmediğinin farkına varırlar bunun nedeni de telefonun anakartı üzerindeki U2 şarj entegresinin yan sanayi şarj aleti nedeni ile bozulmasıdır.

Şarj Entegremin Bozulduğunu Nasıl Anlarım?

Bu sorunda telefonunuzun şarjı gece %100 dolu bıraktığınız şarjı hiç kullanılmadığı halde telefonda sabah %10 a kadar yada tamamen hiç açmadığını görürseniz. Artık eskisi gibi her şarj aleti ile telefonunuz şarj almıyorsa u2 şarj entegresi bozulmuş demektir.
Bazı cihazlarda şarjdan sonra hiç açılmama sorunuda meydana gelmektedir bu sorunların hepsi bu entegrenin bozulmasından meydana gelir.

Dikkat!!!
Anakart onarımı işleri uzmanlık isteyen bir iştir ve her servis bu konuda sizlere yardımcı olamaz servisimize gelen bazı cihazlar müşterilerimiz bilmediği servislere götürmesi sonucunda acemi tamircilerin anakart üzerinde ciddi sorunlara neden olan arızalar vermesi neticesinde onarımı mümkün olmayan sorunlara neden olabilmektedirler.

Bu arızanın çözümü için servisimiz ile irtibat kurmanız durumunda aynı gün onarımı yapılıp tüm testleri yapıldıktan sonra 6 ay garantili olarak teslim edilir.